Moje miasto Darłowo

Wieprza - Darłowo

Wieprza – zachód słońca

„Moje miasto Darłowo” w zamierzeniu ma być stroną poruszającą wydarzenia bieżące ważne dla Darłowa, a przede wszystkim jego mieszkańców.

Darłówek wejście do portu

Darłówek-z cyklu „Znikające pejzaże”


Kocham to miasto i dlatego podstronę „Moje miasto Darłowo” chcę wykorzystać do poruszania tematów moim zdaniem ważnych dla jego mieszkańców i miasta. Zwłaszcza, że ułomna demokracja, kiepska kondycja „państwa prawa”, brak w zasadzie państwa obywatelskiego stwarza wiele niebezpieczeństw. Potrzebnym inwestycjom towarzyszą działania niosące nieodwracalne straty. Rządom naszych włodarzy – często arogancja i niekiedy bezprawie.

Stronę tę stworzyłem w czerwcu 2013 r. Wcześniej nosiła nazwę „Zdarzyło się w Darłowie”. Po kilku latach wyczyściłem część wpisów, bo nie miałem sygnałów o zainteresowaniu tematami przeze mnie poruszanymi. Ale zbliżające się wybory samorządowe uaktywniły wielu mieszkańców. Powstają kolejne blogi o tematyce związanej z miastem. Na pewno zmiany na szczeblu centralnym, poza zagrożeniami, które dostrzegam jak wielu innych, dały też ludziom spoza układu władzy nadzieję na zatrzymanie procesu zawłaszczania państwa przez jedną tylko klikę  partyjno – koleżeńską. Oczywiście żadne zmiany władz nie gwarantują, że cokolwiek się zmieni. Że nie nastąpi tylko zmiana klik. Warto więc rozmawiać. Czytaj dalej

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to wspaniała przygoda i rozrywka, ale także niemała porcja aktywnego wypoczynku. Zapraszamy Państwa na spływy kajakowe rzeką Wieprzą.


SpływyOrganizujemy spływy przede wszystkim dla naszych gości.  Proponujemy rozpoczęcie spływu w miejscowości Mazów oddalonej 27 km od Darłowa /nurtem rzeki/. Spływ kończymy na naszym kempingu położonym nad rzeką 2,5 km od jej ujścia do Bałtyku i 50 m od do kanału portowego. Bardziej doświadczeni /przy sprzyjającej pogodzie, za zgodą kapitanatu portu w Darłowie/ mogą wypłynąć za „główki” na morze i wrócić z powrotem na nasz kemping.
Rzeka w dolnym biegu jest dość łatwa i nie powinna stanowić problemu dla mniej doświadczonych kajakarzy. Bieg rzeki jest urozmaicony, na sporym odcinku porośnięty lasami. Na odcinku tym rzeka tworzy liczne meandry. Czytaj dalej